INFORMACE O VYJÍŽĎKÁCH

AKCE 2022

3.-5.6. Putování - 2 dny  (vedoucí Bětka, 12 hodin ježdění, 1x přespání na jiné farmě, pro pokročilé od 14 let,  5.850,-)
30.6.-3.7. Prázdninové putování - 3 dny  (Bětka, 18 hodin ježdění, dvě přespání na jiných farmách, pro pokročilé od 14 let,  8.850,-)
10.7. Putování - 1 den  (5 hodin ježdění - 1 den v sedle, BEZ UBYTOVÁNÍ a STRAVY, pro pokročilé od 12 let,  2.000,-)
28.-30.8. Putování - 2 dny (vedoucí Míša, 12 hodin ježdění, 1x přespání na jiné farmě, pro pokročilé od 14 let, 5.850,-)
9.-11.9. Putování - 2 dny (vedoucí Míša, 12 hodin ježdění, 1x přespání na jiné farmě, pro pokročilé od 14 let, 5.850,-)
ZÁŘÍ - termín 28.9.-2.10. AKADEMICKÉ SOUSTŘEDĚNÍ PRO DOSPĚLÉ, 7 lekcí akademického ježdění a práce ze země, 2hod vyjížďka, teorie, ubytování a plná penze, cena 9.700,-

Individuální termíny putování na našich koních lze po dohodě domluvit.

Druhy jízd:

  • vyjížďka do terénu s průvodcem, minimální doba trvání je půl hodiny (doporučujeme ale minimálně 1 hodinu), včetně nasednutí a sesednutí, možnost dvou i vícehodinových vyjížděk i celodenního sedmihodinového výletu. Pro jízdu není vyžadován předchozí výcvik, mohou ji absolvovat i začátečníci. Děti mohou jezdit ve věku od 12 let. Vyjížďka je prováděna v kroku
  • vyjížďka klusová a cvalová je prováděna za příplatek pro pokročilé jezdce starší 12 let
  • vodění dětí - věková hranice není omezena, kůň je veden jedním pracovníkem; rozsah od cca 3 minut = kolečko až hodina v terénu.
  • výcvik na jízdárně - v ohrazeném prostoru venkovní jízdárny je vedena výuka jízdy pro dospělé a děti od 8 let, je vhodné při objednávání uvést zda máte zájem o jízdárnu pro pokročilé či začátečníky
  • lonž – vhodné pro děti mladší devíti let, které se nebojí, při tomto výcviku se jedná o možnost cvičení na hřbetu koně s madly, kterých se dítě může přidržovat, či o základy jezdeckého sedu v jezdeckém sedle. Kůň je veden jedním pracovníkem na dlouhé oprati a pohybuje se v kruhu, tzn. dítě nemusí koně ani řídit, ani pobízet.

 

Zvláštní nabídka tzv. rodinná vyjížďka kdy mladší děti 12ti let vedou zaměstnanci a rodiče si koně řídí sami, vyjížďka je vedena v kroku, vhodné pro začátečníky.

Jízdy a výcvik je na vlastní nebezpečí jezdců. Jezdci jsou před jízdou vybaveni bezpečnostní přilbou a poučeni o základech ovládání koně (zásady jsou písemně zpracovány a vyvěšeny).

Provozní doba:

  • jízdy na koních: 9 - 12, 13 - 16 ( zimní období ) - 17 ( léto )

Největší počet jezdců ve stejnou dobu je 8 + 2 průvodci.

Cena za jízdu je uhrazena před jejím zahájením. Na každou jízdu se vystavuje doklad (jízdenka), či paragon.

Objednávky:
osobně nebo telefonicky na telefonním čísle 604 245 225. Zejména v sezoně je výhodné objednávat si jízdu co nejdříve. Nástup na vyjížďku nejlépe 15min předem. Nedostaví-li se jezdec včas, t.j.nejpozději ve sjednanou hodinu, jízda propadá. Je-li pro zmeškání jezdců zahájení vyjížďky opožděno, není časová ztráta nahrazována ani není kráceno jízdné.